Image
Fundacja GŁOS GŁUCHYCH
Zbudujmy razem ekosystem informacyjny o społeczności głuchych, w którym głos głuchych będzie brzmiał głośno.
Social Media

Aktualności BIO

Dziś poruszymy kwestie związane z aktualnościami o typie BIO. Zazwyczaj kojarzymy BIO z żywnością. Podczas zakupów szukamy produktów pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, bez sztucznych nawozów. To gwarantuje wysoką jakość. Jak to zweryfikować? Poszukajmy produktów oznaczonych naklejkami BIO z przykładowym symbolem liści. Dzięki temu podczas zakupów możemy być pewni, że wybieramy produkt spełniający kryteria BIO.

Obecnie dostęp do różnorodnych informacji jest powszechny. Często zastanawiamy się, czy są one dostępne dla społeczności osób głuchych, czy to poprzez język migowy, napisy, tłumacza języka migowego czy pętlę indukcyjną.

Jak możemy to zweryfikować?
Nasza fundacja Głos Głuchych przedstawia nową inicjatywę, w ramach której wprowadza zielone ikonki, które oznaczają dostępność informacji dla społeczności osób głuchych.
 
Gdzie możemy znaleźć te ikonki?
Zapraszamy na stronę www.glosgluchych.com, gdzie w lewym górnym rogu zobaczymy aktualności z ikonkami symbolizującymi "migające ręce", "tłumacz PJM", "napisy" oraz "pętlę indukcyjną".

Co oznaczają te symbole?
Jeśli zobaczymy migające ręce, to oznacza, że informacja jest dostępna w polskim języku migowym. Podobnie z napisami, co oznacza, że informacja jest dostępna z opcją napisów. Jeśli zobaczymy ikonę z tłumaczem PJM, to informacja jest przekazywana w języku polskim z tłumaczem, lub na miejscu, np. podczas koncertu, jest dostępny tłumacz. Ikonka z pętlą indukcyjną informuje, że w danym wydarzeniu są środki wspomagające słuch dla osób niedosłyszących. Dzięki tej metodzie łatwo znajdujemy informacje, uwzględniając preferencje dostępności, np. opcję napisów.

Zbudujmy razem ekosystem informacyjny o społeczności głuchych, w którym głos głuchych będzie brzmiał głośno.