Image
Fundacja GŁOS GŁUCHYCH
Zbudujemy razem ekosystem informacyjny, gdzie głos Głuchych będzie brzmiał głośno i będzie widoczny.
Social Media

Znak migowy Fundacji Głos Głuchych

Dzisiaj przedstawiam vlog o znaku migowym fundacji Głos Głuchych. Zauważyłam, że Głusi migają nazwę "głos głuchych' przez dotknięcie wskazującym palcem do kryani. Nie, nie o to chodzi. Chciałabym uczulić, że głos głuchych nie oznacza mówienia, wydawania dźwięków. Znakiem, który pasuje to "połączenie".

My z Dorotą zdecydowałyśmy, że nazwa fundacji "Głos Głuchych" będzie w następujący sposób: "GG-połączenie" (prawa i lewa dłoń w kształcie "G", ktore następnie łączą się). Prosimy więc, żeby nazwę fundacji migac jako "GG-połączenie", a nie jako "głos" - dotknięcie wskazującym palcem do krtani.

W skrócie opowiem o motywacji tego znaku migowego. Głusi mogą podejmować decyzje, są zdolni do myślenia i wyrażania myśli, mogą decydować o sobie - to jest własnie głos. Dlatego migamy "GG-połączenie", a nie "głos".

Znak migowego "GG-połączenie" nawiązuje również do logo fundacji, które przedstawia zarys dwóch liter G, łączących się w dwie wyraźnie litery G. Poza tym nasze vlogi umieszczone są w okienkach w kształcie koła, co również ma związek ze znakiem migowym i literą G. 

Zbudujemy razem ekosystem informacyjny, gdzie głos Głuchych będzie brzmiał głośno i będzie widoczny.