Image
Fundacja GŁOS GŁUCHYCH
Zbudujmy razem ekosystem informacyjny o społeczności głuchych, w którym głos głuchych będzie brzmiał głośno.
Social Media
Od jakiegoś czasu Fundacja Głos Głuchych nie odzywała się, ale teraz zaczynamy działać i ruszyć naprzód z publikowaniem postów.
Cześć! Od jakiegoś czasu Fundacja Głos Głuchych nie odzywała się, ale teraz zaczynamy działać i ruszyć naprzód z publikowaniem postów. W planach mamy kontynuację trzech serii filmowych, jednak wprowadzimy niewielkie zmiany: Ekosystem Głuchych, Językowy Labirynt oraz Świat oczami Głuchych.

Hej, w tym filmiku chcę przedstawić nową osobę, która dołączy do naszego grona. Nazywam się Michal Giecewicz, to mój znak migowy. Będę głównie zajmował się zagadnieniami słownictwa języka polskiego i ich użycia w języku migowym, z czasem być może będę rozszerzał o inne tematyki. 

W najbliższym czasie planujemy dwie serie filmowe: 'Ekosystem Głuchych' oraz 'Świat oczami Głuchych'. Z pewnością już obejrzałeś nasz film o Ekosystemie Głuchych, w którym wyjaśniamy, czym on jest. Jako przykład, można wymienić gromadzenie informacji w jednym miejscu oraz wzajemne wsparcie w rozwoju między osobami głuchymi. W ramach tej serii chcielibyśmy przedstawić, jak można umówić się na e-wizytę w ZUS, korzystając z kamery.

Dzisiaj przedstawiam vlog o znaku migowym fundacji Głos Głuchych. Zauważyłam, że Głusi migają nazwę "głos głuchych' przez dotknięcie wskazującym palcem do kryani. Nie, nie o to chodzi. Chciałabym uczulić, że głos głuchych nie oznacza mówienia, wydawania dźwięków. Znakiem, który pasuje to "połączenie". My z Dorotą zdecydowałyśmy, że nazwa fundacji "Głos Głuchych" będzie w następujący sposób: "GG-połączenie" (prawa i lewa dłoń w kształcie "G", ktore następnie łączą się).

Jesteśmy w trakcie budowy naszej nowej strony internetowej. Bardzo pragniemy zbierać jak najwięcej informacji o społeczności Głuchych w Polsce. Jesteś osobą Głuchą? Albo jesteś osobą migającą? Albo wspierasz społeczność Głuchych? Może prowadzisz bloga na Facebooku, Instagramie czy w innym miejscu Może jesteś związany zawodowo z dziedziną, która jest ważna lub interesująca dla Głuchych?

Strona 1 z 2