Image
Fundacja GŁOS GŁUCHYCH
Zbudujemy razem ekosystem informacyjny, gdzie głos Głuchych będzie brzmiał głośno i będzie widoczny.
Social Media

Jestem naprawdę neutralny?

Czy sądzisz, że twój stan neutralności jest właściwy?

Ostatnio toczyła się dyskusja na temat zrzutek. Pewna osoba ogłosiła swoją neutralność, ale później w swoim vlogu oceniła innych, wskazując, kto jest zły, a kto ma rację. Czy taką postawę można nazwać neutralnością? Jak wygląda człowiek w pełnej neutralności?

W pierwszym przykładzie, w swoich czynach zdaje się zachowywać neutralność i nie angażuje się w zrzutkach. Pozostaje na uboczu. Gdy rozpoczyna się dyskusja, natychmiast wrzuca swój vlog. Czy takie zachowanie może być uznane za neutralne? Unikamy publikowania postów oceniających innych ludzi. Czy to wszystko?

Istotne są także nasze myśli. Choć nie bierzemy udziału w dyskusji ani nie publikujemy postów, wydaje się nam, że zachowujemy neutralność. W naszych myślach możemy krytykować innych, np. uznając ich zachowanie za śmieszne,  zastanawiając się po co zbierają pieniądze w czasie zrzutek, uważając, że nie powinni brać udziału w danej sprawie lub oceniając, kto ma rację. Czy można w takim przypadku nazwać się osobą w pełni neutralną? Właściwe jest, gdy nie publikujemy vlogów ani postów prowokujących spory oraz gdy panujemy nad naszymi myślami. Jeśli te warunki są spełnione, możemy wtedy mówić o pełnej neutralności.

Zbudujemy razem ekosystem informacyjny, gdzie głos Głuchych będzie brzmiał głośno i będzie widoczny.